Vraag, Antwoord & GGZ bezoekersforum

Reacties op nieuwsberichten

Hieronder tref je de meest recente reacties op de nieuwsberichten. Op deze plek kun je tevens reageren op berichten van andere bezoekers.

Vraag & Antwoord, het GGZ forum

Ook op GGZ LinkedIn delen wij berichten waarop je kunt reageren.

* Deze pagina is bedoeld voor onderling contact tussen bezoekers van ggz.nl. De redactie controleert periodiek op spam. Vragen die hier worden gesteld, worden in het algemeen niet beantwoord door de redactie.

  • From Lizet on Jongeren in onderzoek naar social media: ‘Luister ook naar ons’

    Als je geen connecties hebt op school, is internet een manier van vinden van connecties en het zoeken van gelijkgestemden – ik heb daar veel aan gehad. Maar daarnaast goed educatie over de gevaren van social media, gaslighting door mensen die het niet goed bedoelen en dat snel geld verdienen een gevaarlijke stap is. Inderdaad moet het platform goed moderatie uitvoeren en algoritmes. Al denk ik dat bepaalde leiders dat niet zullen doen want voelen geen verantwoordelijkheid.

    Go to comment
    2026/03/15 at 8:08 pm
  • From Lizet on Ontwikkelingen in AI: depressie herkennen aan stemgeluid

    Ik vind dit ook een enge ontwikkeling en grote kans hebben op verkeerde diagnoses. Ik heb bijvoorbeeld altijd al een zachte stem gehad maar ook ‘selectieve mutisme’ waardoor je fluistert, maar nog geen depressie heb’

    Go to comment
    2026/03/15 at 7:58 pm
  • From on Jongeren in onderzoek naar social media: ‘Luister ook naar ons’

    Mooi artikel! Het zet me op de juiste manier aan het denken
    Dank

    Go to comment
    2026/03/14 at 6:56 pm
  • From on Ontwikkelingen in AI: depressie herkennen aan stemgeluid

    Mooi als de techniek sneller en foutloos kan helpen. Een nadeel lijkt mij dat we een zorgcultuur ontwikkelen waarin aan techniek grote mogelijkheden worden toegeschreven en we ons mens-zijn (doorontwikkelde apen) gaan vergeten en dus ook het nemen van eigen verantwoordelijkheid.

    Go to comment
    2026/03/14 at 12:26 pm
  • From on 5G: een netwerk van mogelijkheden en risico’s

    Tooi misbruikt het cliëntenbestand met een aan de Stasi doen denkend fanatisme.
    Vooral rond verkiezingentijd voert ze druk uit op vaak onwetende en al enigszins geïsoleerde individuen.
    Aleid Wolfsen zou zeker bewust mogen worden dat intimidatie en subtiele geestelijke manipulatie een belangrijk onderdeeel vormt van deze in het kader van de nationale veiligheid operende overheidsdienst.
    Haar activiteiten tasten op schimmige wijze burgerrechten aan van vele mensen.
    5G geluidsintimidatie, zichtbare sporen in de woning, Het wil laten weten dat haar macht de vrijheid van het individu overstijgt.
    Ik vraag me af hoeveel mensenlevens worden vermorzeld zonder juridisch kader, zonder enig doel.
    Nederland is een angstig land in 2026.
    Zou het niet een idee zijn te investeren in een menselijker maatschappij in plaats van nutteloze techniek in te zetten?
    Hoeveel kost het niet aan mankracht en moeite om die enkeling met snode plannen te weerhouden?
    Als enig doel zie ik in mijn motivatie dat menselijkheid belangrijker is dan staatsmanipulatie op vaag mandaat.
    Hoeveel mensen hebben ze onder het tapijt weggemoffeld?
    Het is dat ik me nog creatief kan uiten.
    Dat is een pen, tegen een naamloze machine.
    Die pas in beeld komt na het jarenlang uitvoeren van onzinnig en ongefundamenteerd beleid.
    Haar schade op de democratische rechtsstaat is groter dan wat ze zegt te bewerkstelligen.
    Misschien ben ik een verloren ziel die het voor anderen probeert op te nemen.
    En dat ik hier schrijf zegt genoeg.
    Het is een schimmig spel op de persoon die ze tot in de puntjes lijkt te beheersen.
    Er valt nog heel wat te verrichten om een menselijkere samenleving van waarde in stand te houden.
    Wat vandaag afbrokkelt zal misschien verloren gaan.
    Wie weet waartoe de hypocrisie van lokale overheden nog meer toe zal leiden?
    Laat doorklinken dat er andere stemmen zijn dan het teneurig narratief.
    Als een algoritme de mens bespeeld , zijn zijn gedragingen en routines in kaart gebracht.
    Veiligheid is niet een vehikel dat deze techniek moet uitrollen.
    Veel angst wordt misschien veroorzaakt door een Staat die bang is geworden voor zijn eigen methodes.
    Hoe meer die in de openbaarheid zullen verschijnen, hoe meer zal blijken dat ze onwettig zijn.
    Een mens in het nauw gebracht door wat dan ook blijft een mens!
    Dat zou naar mijn mening belangrijker moeten zijn dan de onderdrukking en het wenselijk sturen van gedrag.
    Het is een eenzaam gevecht misschien maar zoveel levens worstelen vaak onwetend met hetzelfde.

    Go to comment
    2026/03/14 at 10:31 am
  • From Lizet on Psychiatrie onder de loep in nieuwe documentaireserie

    Ik werd juist heel vlak van medicatie en dat onderdrukte juist mijn jeugdtrauma die ik niet meer kon uitleggen, dit had nare gevolgen omdat ik toen in een instelling ben geplaatst waar ik niet thuishoorde want er was thuis wat aan de hand, ze hebben niet eens met mij een gesprek gevoerd maar toen alleen maar medicatie gegeven, dik geworden ervan en weer depressief opnieuw geworden, in de opname was de visie al heel gauw “autisme’ zonder gesprek, toen bleek het dat niet te zijn en hebben ze maar “sociale fobie” geplakt. Heeft heel mijn jeugdtrauma en persoonlijkheid ondermijnt want narcistisch misbruik vader en familiesysteem naast dat ik chronisch zieke ben door narcistisch misbruik..

    Go to comment
    2026/03/13 at 4:27 pm
  • From Lizet on Je ziet het pas als je het doorhebt…

    Sorry: Reactieve zelfverdediging wordt nog vaak gemist, vooral als het verborgen narcisme betreft. Ik heb op latere leeftijd hier te maken mee gehad en ben als dader aangewezen. – Een hulpverleenster, Institutioneel misbruik met onthouding/monddood – weigert de dader de pogingen van slachtoffer om pijn, teleurstelling of redelijke zorg te communiceren, te erkennen of te valideren of kritiek – wordt benoemd tot de meest destructieve vorm van mishandeling.
    Gevolg dus van opnieuw zondebok te zijn met misbruik maken van mijn ouders waar ze het verhaal van kende, dit maakt je dus dubbel hyperalert en kon niet vluchten, die ze achter de rug om belde tevens institutioneel verraadtrauma door bemoeizorg destijds , die tevens mij weer emotioneel mishandelde en niet voor mij opkwamen maar wel zagen (enabler moeder – verlengstuk vader dus) Het niet hebben van deze kennis als professionelen is erg schadelijk en geeft onterechte daders. Vooral met verraadtrauma wat erbij komt (betrayal trauma’s)

    Go to comment
    2026/03/13 at 3:50 pm
  • From Lizet on Je ziet het pas als je het doorhebt…

    Het nadeel van “de zondebok” te zijn is in dit familiesysteem is dat je de zondebok en dus doelwit bent van gehele familie maar ook slachtoffer opnieuw kan zijn in samenleving in het geheel. Als zondebok kan je enorm moe worden en niet floreren en geestelijk instabiel worden. Zelfs chronisch ziek, suïcidaal, geïnstitutionaliseerd, dakloos, verslaafd worden en/of opgesloten raken. Narcissistic victim syndrome(NVS/narcistisch slachtoffer syndroom(NSS) lijkt veel op narcisme op dat moment maar is het niet!!

    Zelf ben ik gewurgd op jonge leeftijd, 1 op 1 (verborgen narcisme) hij misbruikt dat labiel zijn als projectie en dus geloofd hele familie al dat ik labiel ben. Ben ziek geworden want hij greep mij heel lang vast tot het eind, bleek geworden, waarschijnlijk ook acuut nierfalen en hersenbeschadigin en kinderen zijn nog lichamelijk kwetsbaar.

    Je hoort vaak over de vrouw die gewurgd wordt maar weinig over kinderen, ik ben gewurgd als kind en dan ben je nog niet cognitief genoeg om dat te benoemen en loyaal naar ouders tot selectieve mutisme toe, tot CPTSS.

    Go to comment
    2026/03/13 at 3:34 pm
  • From Lizet on Onderzoek | Groot netwerk is waardevol: gemiddelde Nederlander heeft zo’n 568 kennissen

    Het is inderdaad een nadeel maar omdat ik met narcistische misbruik heb te maken gehad en familie wegkeken moest ik voor mijn eigen gezondheid wel breken want ik werd er letterlijk ziek van. Daarnaast ben ik ook introvert en zit ik niet zo te wachten op een grote groep vrienden. Heb vaak alleen tijd nodig. want teveel mensen is voor mij veel te overprikkelend.
    Buren hoef ik ook niet veel mee, dat geeft druk, ik doe wel vriendelijk en ze mogen mij ook best wat vragen als ze wat nodig hebben maar niet voor letterlijke connecties.

    Twee: Ik heb ook juist problemen met “dat we hetzelfde zoeken” in een relatie zoek ik echt een aanvulling niet diegene die op mij lijkt. Ik vind dat we vaker “onszelf” zoeken en dat maakt connectie vinden moeilijk.

    Go to comment
    2026/03/13 at 2:28 pm
  • From MG on Psychiatrie onder de loep in nieuwe documentaireserie

    GGZ Drenthe kunnen ze van alles met je uitsproken. omhelzingen aanrakingen , kunnen ongestraft gedaan worden.
    Geestelijk uitlokken of een vrouw van 76 nog seksueel actief is..
    Iedereen kan informatie over je winnen, dit is mij over komen. Dus privacy bestaat niet bij deze instelling.
    Liegen , de waarheid vertellen doen ze niet maar ze maken je helemaal kapot .. Ik werd in Meppel behandeld als een hond en niet bij voornaam genoemd.
    De psychiaters doen ook mee , mijn advies laat je niet in met deze gasten want ze zijn niet te vertrouwen.
    Ze maken je eerder zieker en maken je geestelijk helemaal kapot..
    De goede verzorgers verdwijnen steeds . De rotte appels zijn al heel lang in dienst.
    .
    GGZ Friesland nooit geen klachten over gehad.

    Go to comment
    2026/03/03 at 4:03 pm