Cursus ‘LVB in de ggz’ (mei of oktober 2025)

Cursus LVB in de ggz (mei of oktober)

Cursus ‘LVB in de ggz’ (mei of oktober 2025)

– Persbericht Medilex –

Diagnostiek – behandeling – Beleid

Binnen de specialistische ggz is het percentage van de patiënten waarbij een vermoeden is van een LVB (licht verstandelijke beperking) of ZB (zwakbegaafdheid) maar liefst 40% en loopt op tot 67% binnen de meest intensieve en langdurige behandelsetting.

Het is dan ook van belang dat de behandeling aansluit bij de mogelijkheden en het niveau van jouw patiënt. Maar hoe kun je adequaat screenen op LVB? Hoe pas je de psychiatrische diagnostiek aan? Welke behandeling kun je inzetten of waar moet je deze mogelijk aanpassen? Hoe pak je de communicatie aan?

Weet hoe je LVB in de ggz kunt herkennen en een doeltreffende behandeling en benadering kunt bieden!

Gedurende deze driedaagse cursus krijg je substantiële verdieping, zowel theoretische als met praktische tips, op het thema LVB en ZB binnen de ggz onder begeleiding van onze vakkundige docenten dr. Jeanet Nieuwehuis (psychiater) en dr. Erik Boot (Arts VG).

Datum: start 28 mei of 3 oktober 2025
Locatie: Regardz de Eenhoorn, Amersfoort

Meer informatie over de cursus kun je hier terugvinden.

1 Reactie
  • Lizet
    Geplaatst op 12:38h, 04 februari Beantwoorden

    – Onderzoek naar kinderen die worden blootgesteld aan interpersoonlijk geweld geeft aan dat PTSS -symptomen aanzienlijk worden geassocieerd met lagere volledige en verbale IQ -scores. Prestatie IQ werd alleen geassocieerd met functionele beperkingen2. Dit suggereert dat PTSS een negatieve invloed kan hebben op bepaalde aspecten van intelligentie, met name verbaal IQ. – Dit is ook al de hele tijd wat ik aangeef. Ik heb sinds kinds af aan al “selectieve mutisme” gehad tot “fawning”, dit moet je eerst goed in kaart brengen. Ik ben al 7 jaren aan het vechten dat ik C-PTSS heb en mijn lager IQ scores van daaruit komen. + introvert emotioneel hoogbegaafd kan dit dieper en intens binnenkomen waardoor gedragingen stil en afhankelijk kunnen overkomen. – Te maken gehad met emotioneel & fysiek huiselijk geweld.

Geef een reactie